מהירות טעינת אתר – למה היא חשובה ואיך משפרים אותה

בעידן הדיגיטלי המרוץ לתשומת לב אכזרי מתמיד. פחות מ3 שניות – זה הזמן שיש לנו כדי ליצור למשתמש את הרושם הטוב ולעורר בו רצון להישאר ולהעמיק בתוכן שבאתר. מהירות טעינת האתר היא אחד מהגורמים המכריעים במיקום של האתר שלנו בעמוד תוצאות הקידום (SERP) ובתוצאות קידום ממומן וקידום אורגני.

חווית המשתמש והביצועים במנוע החיפוש תלויים בזמן טעינת האתר

גוגל לא סובל אתרים שנטענים לאט. הוא יודע שלגולשים אין סבלנות, ואם לוקח לאתר יותר מדי זמן להיטען הם פשוט יסגרו אותו ויעברו לאתר הבא שיטען באופן מיידי. זו הסיבה שמהירות טעינת האתר היא אחד מהגורמים המשפיעים ביותר על דירוג האתר בתוצאות החיפוש של גוגל ושל מנועי חיפוש אחרים: האלגוריתם המתוחכם יודע שאתר הנטען לאט מספק חווית משתמש גרועה (וחווית משתמש זה הדבר הכי הכי חשוב). אנחנו כמומחים לבניית אתרים נשאף לצמצם זמן טעינת האתר למתחת ל 3 שניות.

מה גורם לאתר להטען לאט?

  1. אלמנטים גרפיים (תמונות, סרטונים, אייקונים ופונטים)
  2. תוספים ותוכנות צד שלישי שמעמיסים על השרת של האתר
  3. עמוס גבוה של הודעות או בקשות שעובורת דרך האתר ( אתרי חנות סובלים מהבעיה הזו במיוחד)
  4. קוד אתר מיושן ולא יעיל
  5. בנייה בצורה לא נכונה של האתר עצמו
  6. שירות אחסון אתרים לא איכותי ולא מהיר

איך לבדוק מהי מהירות טעינת האתר שלי?

אין מה לדאוג, לא צריך להוציא סטופר ולמדוד. יש המון כלים חינמיים באינטרנט שמודדים את זמן הטעינה של האתר ואף מנפיקים דו"ח מפורט של כל המרכיבים באתר וזמני הטעינה הספציפיים שלהם.
אצלנו ב "טווס" משמשים בשני כלים למדידת מהירות שהם המדויקים, האמינים והעקביים ביותר.
1. www.gtmatrix.com – כלי אנליטי חינמי שמודד ומדרג את זמן טעינת האתר.
2. www.speedinsights.com – כלי אניליטי מבית גוגל – כך שהוא האמין והמדויק ביותר ( הנתונים מגיעים מהמקור), גם הוא חינמי והיתרון הגדול בו הוא שהבדיקה מתבצעת למחשבים ולנידיים בו זמנית. כך שניתן לראות מה צריך לתקן באתר גם עבור הדפדפנים הניידים.

בכל אמצעי מדידה שלא תבחרו כלל האצבע לגבי זמן טעינת אתר אומר כך – כל זמן טעינה מעל 3 שניות הוא גרוע. וכל זמן טעינה מתחת ל3 שניות הוא מצוין – אין אמצע.

אנחנו ב"טווס" בונים אתרים בצורה הכי טובה מהרגע הראשון. האתרים שלנו מהירים ומוכנים לקידום מהרגע שסיימנו לבנות אותם. אז במידה ויש לכם אתר תדמית או אתר עסקי שמקרטע בזמני הטעינה ולא מדורג גבוה במנועי החיפוש. צרו איתנו קשר, אנחנו נדאג שהאתר שלכם יטען בן – רגע.

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
נגישות